Norske merkevarer i nye markeder

Medlem: 850 kr
Ikke-medlem: 1 500 kr

Norske merkevarer i nye markeder - Eksport med eCommerce. Seminar av TRY for Designindustriens medlemmer.

Om seminaret 

Flere norske merkevarer er godt posisjonert internasjonalt – men mange stopper opp eller er forsiktige fordi terskelen oppleves som høy. Dette halvdagsseminaret gir deltakere konkrete verktøy, ærlige erfaringer og strategisk innsikt til å faktisk ta steget fullt ut. TRY kombinerer teknologi, merkevare og markedsføring i ett sammenhengende program.

Del 1 – Internasjonalisering i praksis – verktøy og fallgruver 

Hvorfor internasjonalisere nå, hva som faktisk bremser norske aktører (regulatorisk, operasjonelt, økonomisk), balansen mellom effektivisering og lokalisering, og hvorfor storytelling og nisje er konkurransefortrinn – ikke begrensning.

Foredragsholder: Stephan Ervik, eCommerce Advisory Lead, TRY eCommerce

Del 2 – Fra norsk til global: Hvordan skalere eCommerce på tvers av markeder 

Hva koster det å operere i nye markeder, hvordan de riktige verktøyene lar deg skalere uten å skalere teamet, kanalmiks som vekststrategi på tvers av wholesale, agenter og D2C, og hvordan du måler fremgang når perfekt attribusjon ikke finnes.

Paneldiskusjon 

Moderert samtale med representanter fra TRY og én eller flere norske merkevarer som har internasjonalisert. Temaer: avgjørende øyeblikk, hva de undervurderte, og råd til de som vurderer å ta steget nå.

Moderator for dagen: Eleyce Kavli, Head of eCommerce I TRY eCommerce

Program

12:00 Lunsj og nettverking

12:45 Velkommen og intro 

12:55 Del 1: Internasjonalisering i praksis – verktøy og fallgruver (TRY eCommerce) 

13:55 Pause 

14:15 Del 2: Fra norsk til global: Hvordan skalere eCommerce på tvers av markeder (TRY)

15:15 Paneldiskusjon: Ute i verden – erfaringer fra dem som har gjort det

15:45 Oppsummering og avslutning

15:55 Uformell nettverking

Kontaktpersoner

Annette Hoff Prosjektleder annette.hoff@norskindustri.no 97 14 78 22