-
– Trykk er historiefortelling og bærekraft
På Fespa Norway sin årskonferanse leverte Canons innovasjonsdirektør Mathew Faulkner en svært spennende presentasjon om hvordan han mener trykk tilhører fremtiden, og hva slags rolle det kommer til å ha.
-
Regjeringen vil satse på trykte bøker
I regjeringens forslag til statsbudsjett foreslås det å bevilge midler til et nasjonalt leseløft. Det er et viktig og riktig grep, mener Robert Wright, bransjesjef i Grafisk bransjeforening.
-
Tett samarbeid med FESPA Norge
Nå er det klart! Grafisk bransjeforening overtar sekretariatet til FESPA Norge i løpet av våren 2025.
-
Lukkede produksjonsenheter
Ny ordning som skal gi insentiver til at oppdrettere skal ta i bruk lukkede produksjonsenheter vedtatt av regjeringen.
-
Nytt styre i Norsk Industri Havbruksleverandørene
Tirsdag 20. mai avholdt Havbruksleverandørene årsmøte, hvor nytt styre ble valgt.
-
Norsk Industris første reaksjoner på havbruksmeldingen
10. april la regjeringen la frem havbruksmeldingen. I Stortingsmeldingen foreslår regjeringen en omfattende omlegging av tillatelsessystemet for havbruk. Norsk Industri er positive til regjeringens forslag, men understreker at en så omfattende endring naturlig følges av en del usikkerhet.
-
Viktig vår for havbruksnæringen
Det er mye som skjer denne våren. Her kan du lese mer om hva bransjeforeningen Havbruksleverandørene i Norsk Industri jobber med.
-
Korrosjon, isolering, stillas
Korrosjons-, Isolerings- og Stillasentreprenørenes Forening - en bransjeforening i Norsk Industri
-
SHIP25 setter ny standard for fremtidens maritime næring
Den norske maritime næringen signerer SHIP25, en oppdatert standardkontrakt som gjør det enklere og tryggere å bygge skip tilpasset dagens krav.