Formål
- Redusere sykefravær og frafall i bedriftene gjennom utvikling og implementering av kunnskapsbaserte arbeidsmiljøtiltak
- Mobilisere partssamarbeid lokalt og sentralt
- Etablere møteplasser og spre kunnskap
"Ja", er tilbakemeldingen på HMS-kurset "Praktisk HMS-oppfølging for arbeidsledere". I 2025 kan din bedrift få gratis lisens.
Les hva tre bedrifter har erfart etter at de brukte Basisprogram i ledelse for å styrke lederne og oppfølging av medarbeidere.
Her kan du lese mer om prosjektet Dysleksivennlig arbeidsplass.
På denne siden deler fagsjefene Pernille Vogt og Bendik Brinchmann siden beste tips og eksempler på HMS- og IA-området.
Hans Lund, prosjektleder for Dysleksivennlig Arbeidsplass (DVA), kunne på Norsk Industris IA-samling 28. oktober fortelle at målet om 30 medlemsbedrifter innen nyttår er realistisk. Fra DVA ble lansert som nasjonal satsing i april 2025, har 15 bedrifter tegnet medlemskap, og 10 bedrifter er i dialog, inkludert Equinor.
Moreld Apply er et av selskapene som har kjørt "Basisprogram i ledelse" i flere år. De var først skeptiske til digitale samlinger, men det har vist seg å fungere. Nå jobber de med å utvide programmet med en egen HMS-modul.
27. november avholdt Norsk Industri det årlige fellesmøtet med HMS-rådet for offshorebransjen, HMS-utvalget for landindustrien samt Norsk Industris arbeidsmedisinske utvalg (NAMU). Dette er et årlig møte med arbeidsmedisinere/bedriftsleger og ledere innen HMS i industrien.
Hvordan kan norske industribedrifter bedre ivareta kvinner gjennom hele yrkeslivet – og dermed bidra til lavere sykefravær, økt trivsel og lengre yrkesdeltakelse? Dette var hovedtema da Norsk Industri inviterte til webinar om kvinnehelse 11. november.
Vi trenger alle som kan jobbe, ut i jobb. Takk til dere som viser vei. Takk for et solid kunnskapsgrunnlag og gode råd.
Statsminister Jonas Gahr Støre ved lansering av nasjonal satsing på Dysleksivennlig arbeidsplass
Basisprogrammet i ledelse har fungert veldig bra for vår del. Det har vært godt drevet, nettverket har delt erfaringer og prosjekter og gitt inspirasjon til videre arbeid.
Kjell-Ronnie Grytten, kontraktsdirektør, Coor Norge