Hopp til hovedinnhold

logo

  • Forsiden
  • Finn kompetansetilbud
  • Kurs og arrangement i Norsk Industri
  1. Norsk Industri
  2. Dette jobber vi med
  3. Kompetanse
  4. Søk kompetansetilbud
1395 resultater:
  1. Full fart for TIP-kampanjen!

    Før jul kjørte vi i gang kampanjen "Velg TIP!", som har som mål å få flere unge til å søke seg til industrifag. Og det skorter ikke på engasjement!

    https://www.norskindustri.no/dette-jobber-vi-med/kompetanse/utlopte-artikler/full-fart-for-tip-kampanjen Aktuelt, Nyhet , Kompetanse TIPtopp
  2. Varsel om streik (avtalehjemlet force majeure)

    Streik vil ofte kunne anses som et force majeure tilfelle som kan påvirke forpliktelsene som bedriften har etter de kontrakter som den har inngått. Les mer om dette og se forslag til varsel til eventuelle kontraktspartnere og kunder.

    https://www.norskindustri.no/arbeidsrett-og-tariff/tariffoppgjoret/varsel-om-streik-avtalehjemlet-force-majeure
  3. Funksjonæravtaler

    Funksjonæravtaler er avtaler hvor NHO har forhandlingsansvar, hvor Norsk Industri er representert i forhandlingsutvalgene.

    https://www.norskindustri.no/arbeidsrett-og-tariff/tariffoppgjoret/sentrale-oppgjor/funksjonaravtaler
  4. Lønnsoppgjøret 2025: Disse kan bli tatt ut i streik

    LO og YS har i dag varslet plassfratredelse for de bedrifter og arbeidstakere som vil bli tatt ut i streik hvis partene ikke blir enige i meklingen som finner sted 31. mars og 1. april. Plassfratredelsen fra LO omfatter 22 694 arbeidstakere og plassfratredelsen fra YS omfatter i overkant av 1000 arbeidstakere.

    https://www.norskindustri.no/arbeidsrett-og-tariff/tariffoppgjoret/aktuelt/lonnsoppgjoret-2025-disse-kan-bli-tatt-ut-i-streik Aktuelt, Nyhet , Tariffoppgjøret
  5. Ringer i Vannet

    "Ringer i vannet" er et prosjekt som hjelper bedriftene med å få tak i kvalifisert og motivert arbeidskraft og samtidig bidrar til at personer utenfor arbeidsmarkedet får prøve seg i jobb.

    https://www.norskindustri.no/hms-og-ia/ringer-i-vannet---rekruttering HMS og IA, Kompetanse, Miljø
  6. 1 Havvind er en industriell mulighet

    https://www.norskindustri.no/dette-jobber-vi-med/energi-og-klima/norsk-industri-om-vindkraft/samarbeidsforum-for-havvind/veikart-for-forskning-innovasjon-og-utdanning-innen-havvind/1-havvind-er-en-industriell-mulighet
  7. 3 Synergier

    Miljøfondet finansierer tiltak som gir reduserte SO2-utslipp. Samtidig vil prosjektene gi positive synergieffekter.

    https://www.norskindustri.no/dette-jobber-vi-med/energi-og-klima/veikart-for-prosessindustriens-so2-utslipp/3-synergier
  8. Vedlegg: Omtale av avtaler mellom industrien og myndighetene

    https://www.norskindustri.no/dette-jobber-vi-med/energi-og-klima/veikart-for-prosessindustriens-so2-utslipp/vedlegg-omtale-av-avtaler-mellom-industrien-og-myndighetene
  9. Marcus Våle

    Marcus jobber som Project Manager i Morrow Batteries. Her kan du lese mer om hvordan han ble en del av batteriindustrien.

    https://www.norskindustri.no/dette-jobber-vi-med/energi-og-klima/batteriindustrien/batteristudier/marcus-vale
  10. Verktøy

    Når man arbeider med kompetanseanalyse i praksis etterlyser mange ferdigutviklede IKT-verktøy. Det finnes imidlertid få standardverktøy som passer alle, verken når det gjelder bruk av begreper og kategorier eller analysemuligheter.

    https://www.norskindustri.no/dette-jobber-vi-med/kompetanse/kompetanse-for-fremtidens-industri/identifisere-kompetansegap/dagens-kompetanse/verktoy
  • Forrige
  • Side 133 av 140
  • 1
  • ...
  • 132
  • 133
  • 134
  • ...
  • 140
  • Neste

Norsk Industri

  1. Org. nr. 952151266

Adresse

Besøksadresse:

Næringslivets Hus Middelthunsgate 27

Postadresse:

Postboks 7072 Majorstuen 0306 OSLO

Personvern og vilkår

  • Personvernerklæring
  • Juridiske betingelser

Kontakt

  • Telefon: 23 08 88 00
  • post@norskindustri.no
  • Kontaktinfo
  • Facebook
  • X/Twitter
  • LinkedIn