Aktuelt, Nyhet, Olje og gass 16.04.2021 Jobber for økt bruk av standardprodukter og mindre byråkrati Norsk Industri og Norsk olje og gass har som mål å fjerne unødige byråkratiske prosesser og økt bruk av standardiserte løsninger og produkter i industrien. Det er fortsatt krevende, viser en undersøkelse.
Aktuelt, Nyhet, Olje og gass 13.04.2021 Vi søker fagsjef/rådgiver Olje & Gass og Havvind! Vil du være med på å videreutvikle spennende og fremtidsrettede norske arbeidsplasser og selskaper innenfor olje/gass og fornybar energi til havs? Stillingen skal ivareta allsidige oppgaver sammen med bransjesjef for å oppnå langsiktig verdiskaping i en bærekraftig leverandørindustri.
Aktuelt, Nyhet, Olje og gass, Økonomi 17.02.2021 Anslaget for oljeinvesteringene i 2021 justeres videre opp SSB oppjusterer som forventet oljeinvesteringene for 2021. Operatørene på norsk sokkel anslår nå at investeringene i næringene rørtransport og utvinning av olje og gass til å bli 173,6 milliarder kroner for 2021.