
Det ble et hyggelig møte mellom Jan Martinsen (daglig leder), Stein Lier-Hansen og John G. Bernander, i Saferecs lokaler på Gjerdrum.
- Det er en stor glede å få ønske medlem nr 20.000 velkommen i NHO-fellesskapet, sa en glad John G. Bernander idet han møtte daglig leder Jan Martinsen i bedriften Saferec.
- Det er hyggelig å gjøre en ekstra markering ut av dette, sa Bernander. Her ble det overrekkelse av blomster og gave, NHO-toppene fikk en interessant omvisning og innblikk i drift og produksjon hos Saferec.
Aktiv verving
En spesiell vervekampanje som ble startet i mai måned har virkelig gitt resultater. NHO har det siste året fått om lag 1750 nye medlemmer.
- Det har vært stor innsats, et godt samarbeid fra alle ledd i NHO, sier Bernander.
Svært gledelig
- Det er svært gledelig at nr 20.000 er en Norsk Industri-bedrift, sa Stein Lier-Hansen. - Bedriften er en typisk norsk småbedrift og dermed en god representant for alle små bedrifter over hele landet. Norsk Industri har det siste året fått over 100 nye medlemmer, og teller nå over 2200 medlemsbedrifter.

Stein Lier-Hansen og John G. Bernander lærer om driften og prosessene i Saferec.
Saferec AS er en heleid, norsk ingeniørbedrift med hovedfokus på import, salg og service av bergingsbiler. Saferec er skandinavisk representant for Miller Industries, verdens ledende produsent av produkter til bergingsbransjen.
Forsvaret og bergingsindustrien er kunder av bedriften. Saferec utbedrer og bygger på etter kundens behov. Saferec er familieeid og har til sammen ni ansatte.

Stein Lier-Hansen inspiserer én av redningsbilene hos Saferec.
Et større fellesskap
- Vi er glad for å bli en del av et større næringspolitisk og organisasjonsmessig fellesskap, sa daglig leder i Saferec, Jan Martinsen.
- I handel med utlandet er det mye å holde styr på. Jeg tenker da spesielt på ulike regelverk. Vi opplever for eksempel at ulike land innen EU praktiserer regelverket på forskjellige måter. Helt konkret opplever vi flere utfordringer knyttet til bruk av bilskilt og kryssing av landegrenser. Dette er en problemstilling NHO bør se nærmere på, sa han.
Bernander påpekte at NHO er til for bedriftene og tar alle henvendelser på alvor. - Det betyr mye å være en stor og sterk organisasjon. Vi vil diskutere denne og andre problemstillinger og gjøre vårt for at alle bedrifter skal oppleve et enklere byråkrati og enklere regelverk, både sett i forhold til norske regler, men også internasjonalt.
- Saferec er en gründerbedrift som har innovative smarte løsninger. Smartere vekst er stikkord for alle norske bedrifter, dette er også vårt hovedfokus ved den kommende årskonferansen, sa Bernander.

Jan Martinsen med deler av sitt produktspekter.
NHO-sjefen mener NHO skal kunne hjelpe bedriften med sine utfordringer og samtidig tilby deltakelse i et bredt utvalg av nettverk, ikke minst nettverket for familiebedrifter. Bernander understreker at NHO også tilbyr betydelig kompetanse innen juridiske spørsmål.
Stein Lier-Hansen trakk fram kompetansen organisasjonen besitter i forhold til HMS, kjemikalier og en rekke andre konkrete næringspolitiske saker. Han mener Saferec vil finne sin naturlige plassering i Påbyggergruppen i Norsk Industri.

Èn av bilene som får behandling hos Saferec.
Et godt verdiskapende næringsliv
Saferec har nå kommet inn i et stort medlemsfellesskap bestående av 19.999 andre bedrifter. I disse bedriftene er det ca 512.000 årsverk. 75 prosent av medlemsbedriftene har 20 eller færre ansatte.
- Har vi mange nok med oss, og bak oss, så slipper vi til, sa Bernander. - Vi jobber for et godt verdiskapende næringsliv i Norge.
> Lær mer om Saferec, besøk deres nettsider.
Norsk Industri | Næringslivets Hus | Middelthuns gate 27, Majorstuen, Oslo | Tlf (+47) 23088800
E-post til organisasjonen: post@norskindustri.no | E-post til kommunikasjonsavd.: info@norskindustri.no